The Sphere
The sphere
Vi marknadsför oss ofta med 3D-bilder. Världen är skapad för att illustrera vårt erbjudande. Bilderna och animationerna kan handla om vårt nätverk, möjligheten att skicka och ta emot fakturor i olika format, men också om känslan av att utnyttja ny teknik som underlättar vardagen för den som hanterar fakturor på något sätt. Teman för bilderna är bland annat: automatisering av flöden, hur vi förenklar fakturaprocessen och säkerställer att fakturor betalas i tid, samt att bokföringen blir korrekt.
Vår 3D-värld har fått sin egen stil genom inspiration från papperets textur, något som även anknyter till vår digitalisering av pappersfakturor. Vi har också valt ut en specifik färgpalett för att skapa en stil som sticker ut från konkurrenterna och gör det lättare för kunderna att känna igen oss.
Tänk på
Använd 3D-bilderna för att visa positiva scenarier. Bilderna ska kännas lugna och animationerna ska flyta på i ett behagligt tempo.
Stillbilder
Layoutexempel